Dramalogens nätverk

Dramalogens nätverk består av fria kulturskapare med sin bas i Halmstad, som verkar både nationellt och internationellt. De arbetar på uppdrag av näringsliv, kommun, region m.fl. alltid med kultur som redskap. I nätverket finns flera olika konstformer representerade såsom  teater, musik, dans, bildkonst, webbdesign, foto, film, arkitektur, kostym, trädgård, ljud och ljus m.m. Vi arbetar ofta gränsöverskridande och experimenterar gärna!

Dramalogens nätverk

Peter Bengtsson
ANIMATÖR, FOTOGRAF, KLIPPARE OCH PRODUCENT
tel: 070-432 82 76
e-post: peter@dramalogen.se
Rebecca Sellergren
Konferencier, Moderator, Skådespelare
tel: 070-814 32 03
e-post: rebecca@dramalogen.se
Charlotte Ek Virack
projektledare, pedagog, teater
tel: 073-434 07 89
e-post: lotta@dramalogen.se
Roger Westerberg
Film, foto, musik och webbdesign.
tel: 070-438 30 34
e-post: roger@dramalogen.se
Kevin Tullgren
Skådespelare, artist, kulturkonsult och konferencier
tel: 076-8005310
e-post: kevin@dramalogen.se
Modesty Sofronenkoff
Måleri, Skulptur, Fotografi, musik
tel: 070-406 06 60
e-post: modesty@dramalogen.se
Charlotte Libäck
Dramapedagog och skådespelare
tel: 070-2907785
e-post: charlotteliback@hotmail.com
Karin Collin
Konstnär och beteendevetare
tel: 076-017 59 72
e-post: karin.collin@hotmail.com
Wolfgang Dreyer-Suhr
Konstnär och Konstruktör
tel: 070-662 47 06
e-post: wolfgang@dramalogen.se
Linnea Ytterlid
Skådespelerska, Regissör, Dramapedagog, Dansare
tel: 073-841 57 61
e-post: linnea@ytterlid.se
Magnus Sjöbleke
Konstnär, Illustrationer, konstpedagogik skulptur, Kulturjournalist, Popmusik, Perfromance, Konsthallsvärd, Poesi
tel: 0723-848381
e-post: magnus@dramalogen.se
Angelica Ahlefeldt-Laurvig
Författare, kulturjournalist och pedagog.
e-post: info@ahabok.se
Eric Olsson
Musikalartist, skådespelare, sångare och teaterpedagog
tel: 070-867 43 12
e-post: ericolsson@live.se
Johan Lindegren
Skådespelare, Chefredaktör på Variabeln
Jonas Börjesson
Filmare & videokonstnär
tel: 070-412 35 75
e-post: jonas@videodept.se
John-Wilhelm Pahlm
Projektledare, producent, arrangör, konferencier, musiker
tel: 070-898 02 77
e-post: john@facepahlm.se
Mahdi Afzali
Konstnär, skulptör
tel: 073-957 52 29